logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 25.02.2021 20:38:47  hodin


Právě jste na:  Domů > Hýskov překlenul řeku

Hýskov překlenul řeku

9.prosinec 2014

Dnes byla slavnostně přestřižena páska před cyklolávkou v Hýskově, která je součástí 1,28 km dlouhé trasy.
Hýskov je obec poblíž Berouna, která leží v lesnaté krajině na břehu Berounky.

Ivana Týlová, starostka obce s ředitelem ROP SČ Václavem Chytilem, Václavem Vlčkem ředitelem závodu západní Čechy firmy SMP CZ a Jiřím Peřinou, radním Hořovic a Středočeského kraje - otevřeli za účasti mnoha občanů Hýskova, Nižboru a okolí - novou, architektonicky zajímavou a efektní lávku. Dotace až do výše 14,6 mil.Kč podpoří tento projekt, který má realizační fázi za sebou. Díky němu bude zajištěna bezpečná doprava pro cyklisty, sníží se motorová doprava, podpoří se ekologický způsob dopravy. Na otevření přišla také starostka města Berouna a další osobnosti veřejné a podnikatelské sféry.

Lávka se přirozeně snoubí s okolím, obohacuje tvář řeky svým lehounkým obloukem. Je široká 3m a dovede cyklisty i pěší až k cyklotrase Po stopách českých králů z Berouna do Srbska.
Autorem krásné lávky je ateliér Novák&Partner. Za tuto projektovou kancelář představil parametry stavby Ing. Vladimír Engler, který měl na starosti technický dozor. "Přál bych si, aby tento most spojoval nejen břehy, ale i symbolicky", řekl na závěr.

Přejeme obci Hýskov, aby jejich lávka sloužila spolehlivě a byla dlouho zajímavým cílem cyklistů. Hýskov plánuje vytvoření celého naučného okruhu, do něhož bude cyklostezka zahrnuta. První krok již učinili, kdy získali dotaci z MŽP na kultivaci brownfieldu po skládce. Tam vyroste první část okruhu - naučný park.
Vzniká vzorný příklad synergického efektu v propojení různých finančních zdrojů tak, aby podpořily smysluplné projekty, které slouží llidem co nejlépe.

(Text a foto: Klára Fronková)


Václav Vlček, Ivana Týlová, Václav Chytil a Jiří Peřina.


Ivana Týlová a Václav Chytil


Jiří Peřina a Vladimír Engler
Starostka Berouna
Šárka EndrlováJaké vidíte největší výhody cyklostezky?
Pokud myslíte v naší obci, tak to úplně vystihuje samotný název projektu „Bezpečně za prací, vzděláním a zábavou“. Ať už zmíněnou cyklostezku někdo projede na kole nebo po ní projde pěšky, půjde nebo pojede bezpečně vedle velmi frekventované komunikace II. třídy a dostane se na pravý břeh řeky Berounky, kde je již vybudovaná cyklostezka ve směru na město Beroun v opačném směru na Nižbor. Jen tak pro zajímavost uvedu, že jsme zjišťovali intenzitu provozu na uvedené hlavní komunikaci , kdy „sčítání“ probíhalo jednu červnovou středu loňského roku v časovém úseku od 6 do 18 hodin. Projelo 2421 osobních automobilů, 265 nákladních, 47 autobusů a k tomu ještě nějaké motorky. Určitě si dovede představit, jak asi bylo těm 188 cyklistům, kteří ve stejný den museli projet stejnou trasu. Hýskovský úsek tak naváže na vybudovanou síť cyklostezek, které jsou určeny pro bezpečnou dopravu nejen za prací, ale i pro turistický ruch.

Autor: Petra Lišková, Berounský deník, rozhovor s paní starostkou Hýskova Ivanou Týlovou


Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyVýroční zpráva o poskytování informací dle zákona č.106/1999 - za rok 2020    
Rozpočtové opatření č. 12    
--------------------------------------------------------------------------- (soubor není k dispozici)    
Fotografie Škoda Rapid 4AJ 5825    
Znalecký posudek Škoda Rapid 4AJ 5825    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png