Agnes - vycházející hvězda Bohdanče

24.květen 2013

Dnes se slavnostně ukončil projekt Hotel Agnes, který se nachází v blízkosti známého turistického cíle - rozhledny v Bohdanči u Zbraslavic.

Hotel a restaurace Agnes, díky finanční pomoci z ROPu Střední Čechy, může nabídnout turistům pobyt v krásné krajině okolo Bohdanče. Tam, kde byla před několika lety - také pomocí evropských peněz - vystavěná rozhledna, vyvstala poptávka po ubytování a stravování.

Zelená Bohdaneč s.r.o., která je značkou čistých přírodních produktů, vytvořila v komplexu stávajícího, kvetoucího hospodářství u rybníka v Bohdanči, příjemný, moderní penzion. Nabízí rekreaci moderního typu ve smyslu agroturistiky - pěstují ovce, vyrábí med, sází ovocné sady, mají rybník s chovem ryb. Blízko penzionu je palírna a malý, půvabný obchůdek, který nabízí vlastní pečivo a čerstvé potraviny (sýry, marmelády, uzeniny, výrobky z ryb a zeleniny a hlavně pestrý výběr produktů palírny).

Restaurace pro 100 osob (100 dalších míst je na terasách) nezklame, naopak velmi překvapí kvalitou ve všech směrech, které jako hosté očekáváme. Příjemným interiérem, zkušeným výběrem nápojů, profesionální obsluhou a rozumnými cenami. Navíc - základ jídelníčku tvoří čerstvé a sezónní suroviny.

Dva konferenční sály pro 20 a pro 50 míst jsou dobrou investicí, neboť každý uvítá jednání s výhledem do hezkého kraje, v klidném a přesto dopravně dostupném místě. (Hotel nabízí 30 lůžek.)


Dnes firma Zelená Bohdaneč s.r.o. - příjemce dotace - uspořádal slavnost v rámci ukončení projektu, na který získali dotaci v prioritní ose 2 - Cestovní ruch.
Oblast podpory Podnikatelská infrastruktura a služby cestovního ruchu
ve výši cca 36 mil.Kč.

Středočeský kraj díky tomuto úspěšnému projektu nabízí další zajímavý turistický cíl, kde lze strávit pár dní oddychem, sportem v klínu nádherné přírody, vychutnáním skvělé kuchyně proslaveného kutnohorského kuchaře nebo cykloturistikou za atraktivními cíli v okolí. Děti si přijdou na své - nejen, že je tam lanové centrum, lezecká stěna a dětský koutek, ale mnoho zajímavého k prostému pozorování.
A to bývá to nejkrásnější. Stačí si zajet do Bohdanče, kde vyšla nová hvězda turistického ruchu středních Čech.

Klára Fronková
Odd. Finanční útvar a publicitaKrajina kolem Bohdanče


Hotel Agnes


Vchod do hotelu s parkovištěm


Lezecká stěna, opičí dráha a kurty


Hotel Agnes je vystavněný převážně ze "sruboviny"


Interiér s dětským koutkem a recepcí


Místní výrobky - suvenýry - patří k turistice


Restaurace


Manažer projektu pan Rybníček se sl.Dudičovou z ROPu stříhají páskuSoubory ke stažení: